oznaki że ona nie chce z tobą być

Jakie są oznaki że ona nie chce z Tobą być?

Podczas zakochiwania się w kimś i planowania wspólnego życia, rzadko zastanawiamy się nad kwestią ewentualnego rozstania. Początkowe etapy znajomości to zwykle czas, kiedy wszystko wydaje się piękniejsze, odczuwamy radość i nie możemy oderwać wzroku od drugiej osoby. Spędzacie wiele godzin na wspólnym snuciu planów na przyszłość, a wszystko zdaje się zmierzać we właściwym kierunku.

Jednak z biegiem czasu i rozwijaniem się waszego związku, pojawiają się problemy, nieporozumienia oraz drobne i większe konflikty. Wszystkie relacje przechodzą przez różnorodne fazy, niektóre trudniejsze, a inne mniej odczuwalne. Nie da się jednak ukryć, że związek zaczyna ulegać przemianom, które nie zawsze są korzystne.

Zauważając te zmiany w waszym związku, twoja partnerka może wydawać się mniej zaangażowana, częściej dochodzi do kłótni, a ty zaczynasz zastanawiać się, czy warto kontynuować waszą relację. Mimo że nadal jesteś przekonany o swoich uczuciach wobec niej, zaczynasz się zastanawiać, czy jej postawa nie świadczy o tym, że nie chce być z tobą.

Często spotykane sygnały, że ona nie chce z tobą być

Niełatwo jest jednoznacznie stwierdzić, jak postępuje kobieta, która nie życzy sobie dłużej utrzymywać związku. Jedynym stuprocentowym dowodem jest informacja wypowiedziana przez nią samą. Dlatego każdy z poniższych punktów może rzeczywiście wskazywać na brak zainteresowania kontynuacją relacji, lecz nie należy traktować go jako niepodważalnej prawdy.

Niekończący się brak czasu

Kiedy przestajemy kochać kogoś lub dochodzimy do wniosku, że nasz związek nie ma przyszłości, trudno nam jest przebywać w obecności tej osoby. Spoglądanie na nią sprawia ból i wywołuje poczucie winy. Kobieta, która nie pragnie być z mężczyzną dłużej, może również nie mieć ochoty na wspólne spędzanie czasu.

Przeczytaj również:  Adrian Łabanowski - kto to jest?

Jeśli coraz częściej znajduje wymówki, którymi usprawiedliwia się przed twoimi propozycjami wspólnego spędzania czasu, rzadziej odpisuje na wiadomości, nie odbiera telefonów i nie przedstawia alternatywnych terminów, mogą to być sygnały, że nie chce być z tobą.

Brak odpowiedzi na próby nawiązania rozmowy

Częstym sygnałem, że ona nie chce z tobą być, jest obojętność oraz brak aktywnego udziału w rozmowach ze strony partnerki. Niechęć do komunikacji, wyjaśniania nieporozumień i konfliktów może sugerować, że nie obawia się już zakończenia związku, a wręcz go oczekuje.

Jeżeli konflikt się pojawi, a jedna ze stron nie odpowiada na próby nawiązania rozmowy, nie usiłuje dojść do porozumienia ani naprawić sytuacji, prawdopodobnie związek już jej nie jest na tyle ważny. Dialog pomiędzy partnerami jest kluczowy, a jego brak może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Niechęć do dotyku i oziębłość

Utrzymywanie bliskiej relacji z kimś, z kim już nie chce się być, bywa trudne. Jeżeli jej uczucia wobec ciebie osłabły, najprawdopodobniej nie będzie pragnęła czułości, dotyku ani seksu. Stopniowo będzie się oddzielała i ograniczała waszą bliskość.

Nawet proste trzymanie za rękę, które wcześniej nie sprawiało problemu, teraz może być źle odbierane przez partnerkę. Niechętnie pozwala się przytulać, sama nie angażuje się w żadne gesty bliskości – takie zachowanie może być odbierane jako sygnał, że ona nie chce z tobą być. Trudno jest okazywać miłość, bliskość i pragnąć czułości z osobą, z którą już się nie chce być.

Częste wspominanie o rozstaniu

Możliwe, że sama nie ma odwagi poruszyć tego tematu i poinformować, że myśli o zakończeniu związku. Łatwiejszą opcją jest wspominanie o rozstaniu podczas kłótni i konfliktów. Częste nawiązywanie do tego tematu w rozmowach pokazuje, że partnerka zastanawia się nad nim. To dość jasne sygnały, że ona nie chce z tobą być.

Przeczytaj również:  Kim jest Kacper Kuszewski? [wiek, żona, partner]

Inną możliwością jest sondaż sytuacji. Może obawiać się, że ty również myślisz o rozstaniu. Jeśli temat rozstania przewija się podczas waszych kłótni, warto go poruszyć i zapytać partnerkę, dlaczego sugeruje zakończenie związku lub do niego nawiązuje. Nie ma prostszej metody na zrozumienie drugiej osoby niż rozmowa.

Spadek zaangażowania

Niełatwo jednoznacznie określić moment, w którym ktoś przestaje być zaangażowany. Aby to zrozumieć, warto przyjrzeć się zachowaniu na początku znajomości, gdy zaangażowanie było największe, później – gdy relacja była stabilniejsza, ale wciąż się układała, oraz teraz. Jeśli obserwujesz spadkową tendencję, może to być sygnał, że ona nie chce z tobą być.

Zaangażowanie w związku może się wahać. Nie zawsze będzie na tym samym poziomie. Bywa, że jesteśmy zmęczeni, zapracowani, nie możemy się skupić na związku – to naturalne i nie musi oznaczać końca relacji. Jednak jeśli twoja partnerka nie wykazuje się zaangażowaniem od dłuższego czasu, warto zapytać, czy nie zastanawia się nad rozstaniem.

Podsumowanie

Aby związek funkcjonował, potrzebne są dwie osoby. Zaangażowanie w relacji może wzrastać i maleć, ale powinno utrzymywać się powyżej pewnego minimum. Jeśli jedna osoba traci chęć do wspólnego życia, dbania o związek i spędzania czasu razem, taki związek trudno utrzymać.

Dźwiganie na plecach niechętnego partnera, próbując przekonać go o wartości związku i walce o niego, to wyczerpujący proces dla obu stron. Osoba usiłująca przekonać drugą do zaangażowania się w związek, traci na to wiele energii psychicznej. Natomiast druga strona, bierna, z pewnością również nie czuje się komfortowo, widząc wysiłek partnera, gdy sama nie ma już ochoty się starać.

Jeśli wydaje ci się, że partnerka nie chce dłużej utrzymywać waszej relacji, a związek zaczyna się rozpadać, warto porozmawiać z nią o swoich obawach. Może się okazać, że się mylisz, a twoje obawy są nieuzasadnione. Brak energii w związku i sprawianie wrażenia osoby niezaangażowanej może być związane z problemami zdrowotnymi, rodzinnych, przepracowaniem lub depresją.

Przeczytaj również:  Kim jest Krystian Domagała znany jako Mateusz Mostowiak?

Zanim zdecydujesz się na rozstanie, warto porozmawiać z partnerką i wyjaśnić, jakie sygnały zauważasz, świadczące o tym, że ona nie chce z tobą być. Wiele spraw można wyjaśnić, a nie muszą one oznaczać koniec związku, szczególnie jeśli zależy ci na tej relacji.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *