Lokal mieszkalny

Co to jest lokal mieszkalny? Co oznacza mieszkanie m1, m2, m3, m4 i m5?

Czy orientujesz się, czym jest „lokal mieszkalny”?

To termin używany, aby odróżnić domy i mieszkania od innych „pomieszczeń”. Wśród najbardziej popularnych obecnie opcji mieszkalnych są mieszkania deweloperskie. Te mieszkania można dostać prawie od razu, co tłumaczy, dlaczego ponad 90% Polaków inwestuje w nie. Inwestując w mieszkanie deweloperskie, nie musisz przeznaczać dużych sum na nieprzewidziane naprawy czy wymianę instalacji, co często zdarza się w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego.

Współczesne mieszkania (nie tylko deweloperskie) można znaleźć w licznych miastach, takich jak Rzeszów. W ostatnich czasach miasto zyskuje na nowych inwestycjach – można je spotkać w takich wersjach jak M2, M3 czy M4. Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat tych skrótów. Jeśli nie wiesz, co one oznaczają, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Wielkość mieszkania

M2, M3 i M4 to inicjały stosowane – pierwotnie w okresie PRL – do określania rozmiaru mieszkań ze względu na liczbę pokoi. Cyfra widoczna obok litery „M” wskazuje liczbę osób, które mogą zamieszkać w danym lokalu. Oprócz wspomnianych wcześniej skrótów, istnieją jeszcze dwa dodatkowe: M1 oraz M5. Co dokładnie oznaczają?

Mieszkanie M1 co to znaczy?

M1 to kawalerka – mieszkanie z jednym pomieszczeniem, które pełni rolę sypialni, kuchni i salonu. W kawalerce brakuje oddzielnej kuchni, zastępuje ją aneks kuchenny.

Mieszkanie M2 co to znaczy?

M2 to mieszkanie dla dwóch osób – lokal z jednym pokojem i kuchnią, która może (ale nie musi) być połączona z salonem. Wtedy otwarta przestrzeń tworzy salon z aneksem kuchennym, jadalnią i miejscem do relaksu.

Przeczytaj również:  Rębak do drewna, jak przygotować się do pracy?

Mieszkanie M3 co to znaczy?

M3 to mieszkanie dla trzech osób – lokal z dwoma pokojami i kuchnią.

Mieszkanie M4 co to znaczy?

M4 oznacza mieszkanie dla czterech osób – lokal z trzema pokojami i kuchnią.

Mieszkanie M5 co to znaczy?

M5 to mieszkanie dla pięciu osób – lokal z czterema pokojami i kuchnią. Podobnie jak wcześniej, kuchnia może (ale nie musi) być oddzielnym pomieszczeniem.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 1 Average: 5]

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *