superglue

Jak usunąć klej Super Glue z powierzchni skóry

Odklej się dzięki kilku domowym sposobom

Klejem Super glue można naprawić prawie wszystko – ale nie jest on tak przydatny, gdy sklejasz palce.

Silny klej cyjanoakrylanowy, występujący w superkleju i podobnych produktach, nie daje się łatwo usunąć. Dermatolog John Anthony wyjaśnia jednak, jak bezpiecznie usunąć superklej ze skóry.

Kroki usuwania superkleju z powierzchni skóry

Jeśli Twoje palce są sklejone lub Twoja skóra jest przyklejona do czegoś innego, nie panikuj. Zwykle można usunąć klej, wykonując jedną z poniższych czynności.

  1. Umyj to miejsce mydłem i ciepłą wodą. Dobrze sprawdza się mydło do rąk lub płyn do naczyń. Zmycie kleju zazwyczaj zmiękczy go i zerwie wiązania – jeśli zrobisz to, zanim klej stwardnieje. Jeśli po zmyciu klej nie zejdzie łatwo, przejdź do następnego kroku.
  2. Użyj tłustego produktu: Wetrzyj w to miejsce tłustą, bezpieczną dla skóry substancję. Spróbuj balsamu do rąk, oleju mineralnego, wazeliny lub oleju roślinnego. Olej rozbija wiązanie cyjanoakrylowe. Po wmasowaniu oleju w skórę, spróbuj delikatnie odciągnąć zakleszczone miejsce, nie zmuszając go do tego. Jeśli jeszcze nie udało Ci się uwolnić, przejdź do ostatniej opcji.
  3. Użyj acetonu: Zmywacz do paznokci z acetonem zwykle działa, ale jest najbardziej szkodliwy dla skóry. Produkty na bazie acetonu usuną superklej ze skóry, ale mogą sprawić, że skóra stanie się sucha, popękana i podrażniona. Używaj jak najmniejszej ilości i nie mieszaj ich z innymi środkami chemicznymi. Gdy super glue puści, umyj skórę wodą z mydłem. Następnie zastosuj gęsty, bezzapachowy krem nawilżający.
Przeczytaj również:  Idealny prezent na wieczór panieński

Przeczytaj również: 400v w gniazdku

Czego nie robić przy usuwaniu superkleju?

Jeśli chodzi o usuwanie superkleju ze skóry, kluczem jest cierpliwość. Nie próbuj ściągać skóry na siłę ani nie dłub w niej. Możesz zranić skórę i doprowadzić do powstania bolesnego pęcherza. Nie należy też używać ostrych przedmiotów, takich jak brzytwa, gwoździe czy nóż”.

Jeśli podczas próby usunięcia superkleju dojdzie do uszkodzenia skóry:

  • Nie nakładaj na ten obszar żadnych środków chemicznych.
  • Umyj zranioną skórę delikatnym mydłem i wodą.
  • Posmaruj miejsce zranienia wazeliną.
  • Załóż bandaż i pozwól się zagoić.
  • Jeśli w miejscu urazu pojawi się zaczerwienienie, ból lub opuchlizna, zgłoś się do lekarza.
  • I wreszcie, do usuwania superkleju nie używaj peelingów, pumeksów ani innych ostrych środków ściernych. Te przedmioty mogą podrażnić i uszkodzić skórę, a inne metody działają lepiej

Zobacz również: jak szlifować beton

Czy super glue jest toksyczny?

Niewielka ilość super glue na skórze nie jest szkodliwa dla większości ludzi. Jednak kilka osób jest na niego uczulonych. Może on wywołać reakcję skórną zwaną kontaktowym zapaleniem skóry. Reakcja ta pojawia się kilka dni po kontakcie i przypomina wysypkę z trującego bluszczu.

A jeśli połkniesz super glue lub dostaniesz go na twarz, nie ryzykuj. Klej w oczach, nosie lub ustach lub w ich pobliżu stanowi zagrożenie medyczne. „kontaktuj się z centrum kontroli zatruć lub udaj się na pogotowie.

Czy można pozostawić super glue na skórze?

Jeśli superklej nie schodzi przy użyciu mydła, olejków lub acetonu, a tobie nie przeszkadza, poczekaj kilka dni. Gdy skóra będzie się naturalnie złuszczać, klej również zejdzie.

Super glue jest silny, więc używaj go ostrożnie. Traktuj go jak każdy inny środek chemiczny stosowany w gospodarstwie domowym i przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *