skin care

Naturalne kosmetyki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Praktycznie dla każdego z nas codzienne rytuałem jest stosowanie różnego rodzaju kosmetyków – maseczki, kremy do rąk, do twarzy, pasta do zębów i wiele więcej. Niezależnie od płci, wszyscy używają jakiegoś rodzaju kosmetyków. Czy wiesz jednak, co się w nich znajduje? Zwracasz na to uwagę?

Przeczytaj również: Chudy beton

Naturalne kosmetyki – szczegółowo zapoznaj się ze składem produktu

W naturalnych kosmetykach nie znajdziemy żadnych substancji chemicznych, jednak to nie oznacza, że składniki w nich zawarte nie będą nas uczulać. Pomimo, że producent produktu nazwał go kosmetykiem naturalnym nie oznacza od razu, że faktycznie nim jest. Warto zwrócić uwagę na skład i unikać kosmetyków, zawierające w sobie pochodne ropy naftowej np. parafinę lub syntetyczne barwniki oraz substancje zapachowe.

Przy wyborze naturalnych kosmetyków można kierować się odpowiednimi certyfikatami, które oznaczają, że produkt zawiera wyłącznie naturalne składniki. Przykładowymi certyfikatami są (CPNP, ECOCERT, BDIH lub bioforum).

Naturalne kosmetyki do ciała kosztują więcej niż standardowe, konwencjonalne produkty. Wyższa cena wynika z kilku czynników takich jak:

  • koszt uzyskania składników wysokiej jakości
  • wyższa staranność podczas produkcji
  • Koszty ekologicznych opakowań
  • Mniejsza skala produkcji

Nie zawsze jednak kosmetyki naturalne będą drogie, czasami można spotkać się z produktami w niższej cenie tak jak u producenta Verofornature, który oferuje masła do ciała, dyfuzory zapachowe, świece sojowe oraz kompleksowe zestawy kosmetyków z myślą o kobietach w ciąży, po ciąży i dzieciach.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 1 Average: 5]
Przeczytaj również:  Jak dobrać rozmiar i kształtu stołu do kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *