Jak odpowietrzyć grzejnik?

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Odpowietrzanie grzejnika to temat, który raz na jakiś czas pojawia się w głowie każdego Polaka. Aby cieszyć się pełnym komfortem w naszym mieszkaniu musimy kompleksowo zadbać o ten element, w innym przypadku nie będziemy mogli się cieszyć z komfortowego ogrzewania w łazience. Często dzieje się taka sytuacja, że po rozpoczęciu sezonu grzewczego w mieszkaniu nie mamy odpowiedniej temperatury ponieważ grzejniki nie spełniają swojej roli.

Zobacz również: jak spuścić wode z bojlera

Po co odpowietrza się grzejnik łazienkowy?

W grzejniku łazienkowym, który powinien w pełni spełniać swoją funkcjonalność powinna znajdować się tylko woda. Jeśli zauważymy, że zaczynają szumieć oraz temperatura nie jest wystarczająca, oznacza to, że oprócz wody znajduje się tam również gaz, który zaburza funkcjonowanie grzejnika łazienkowego. W takiej sytuacji należy odpowietrzyć grzejnik, czyli sprawić, że znajdzie się w nim tylko woda.

Zobacz również: zwarcie w gniazdku

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

W większości grzejników znajduj się ręczne zawory odpowietrzające. Aby odpowietrzyć należy poluzować zawór, co pozwoli wydostać gaz z grzejnika. Natomiast warto wziąć ze sobą jakiś pojemnik na wodę, ponieważ również będzie się wydostawać.

Do pracy należy zaopatrzyć się w płaski śrubokręt lub specjalistyczny sprzęt do zaworów grzejnikowych, powoli odkręcamy zawór, powinniśmy usłyszeć syczenie oraz ulotni się brzydki zapach. Grzejnik należy odpowietrzać do czasu, aż z niego wydostawać się będzie tylko woda.

Jeśli natomiast nie mamy odpowiedniego sprzętu lub nie chcemy wykonywać tego samego, zawsze warto zapytać jakiegoś specjalistę np. hydraulika (https://www.zlotyhydraulik.pl/katowice) lub złotą rączkę, która często znajduje się w spółdzielniach mieszkaniowych. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo prosta czynność i na pewno każdy sobie poradzi samodzielnie.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 1 Average: 5]
Przeczytaj również:  Ile waży kubik betonu? - 1 m3 betonu ile to kg?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *