Kim jest Kacper Kuszewski? [wiek, żona, partner]

Niewątpliwie wszyscy znamy tego aktora. Nawet jeśli nie mieliśmy okazji oglądać go na ekranie, z pewnością słyszeliśmy jego głos w dubbingach oraz utworach muzycznych. Kacper Kuszewski urodził się 21 czerwca 1976 roku w Słupsku. Początki kariery aktorskiej zaczęły się w Teatrze Muzycznym w Gdyni w 1989 roku, a po ukończeniu studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie, Kacper występował w wielu produkcjach teatralnych i filmowych.

Sławę przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w popularnym serialu „M jak miłość”. Mogliśmy go też zobaczyć w programach takich jak „Jak oni śpiewają”, „Jaka to melodia?”, czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jako aktor dubbingowy, użyczył głosu m.in. Myszce Miki, Percy’emu Weasleyowi z serii Harry Potter oraz Luke’owi Skywalkerowi w Gwiezdnych Wojnach.

Kacper Kuszewski – osiągnięcia

Kacper od początku kariery sukcesywnie rozwijał się. W 1998 roku zagrał w serialu „Litwo, ojczyzno moja”. Rok później wystąpił we „Wszystkich pieniądzach świata” oraz w filmie „Jak narkotyk” w reżyserii Barbary Sass.

Za swoją rolę w „Fragmentach z Szekspira” zdobył wyróżnienie podczas siedemnastej edycji Festiwalu Szkół Teatralnych, który odbył się w Łodzi. Po studiach współpracował z Kabaretem Olgi Lipińskiej przez cztery lata.

W kolejnych latach jego kariera rozwijała się dzięki udziałowi w produkcjach takich jak:

  • Twarze i maski;
  • Strefa Ciszy;
  • Karol. Człowiek, który został papieżem.

W 2008 roku Kacper Kuszewski związał się z Teatrem Pieśni Kozła we Wrocławiu. Tam wystąpił m.in. w inscenizacjach „Makbeta” i „Pieśni Leara”. Był również odpowiedzialny za muzykę w oratorium „Szukając Leara” oraz pełnił funkcję kierownika muzycznego w spektaklu „Return to the Voice”. Ponadto, był narratorem słuchowiska „Piotruś i Wilk” w Polskim Radiu.

Rozwój kariery scenicznej Kacpra był zróżnicowany pod względem kierunków. Osiągał sukcesy, a jego umiejętności aktorskie stawały się coraz bardziej rozpoznawalne. W roku 2017 wygrał ósmą edycję show „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając nagrodę w wysokości 100 tysięcy.

Kliknij aby ocenić!
[Total: 1 Average: 5]
Przeczytaj również:  Dlaczego warto zaprosić striptizera na wieczorze panieńskim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *