Ogrodzenia systemowe – ekonomia najważniejsza

Gdy poszukujemy najodpowiedniejszego rozwiązania naszego ogrodzenia, bierzemy różne czynnik pod uwagę. Kierujemy się rodzajem najbardziej pasującym wariantem do naszej posesji, a także zasobnością naszego portfela. Ogrodzenia systemowe są jednymi z bardziej ekonomicznych. Fakt, że są tańsze od innych proponowanych na rynku ogrodzeń nie znaczy, że są gorsze.

Ogrodzenia systemowe z powodzeniem możemy stosować w grodzeniu działek prywatnych, jak i firmowych. Ogrodzenia systemowe stosowane są ponadto do wygradzania parkingów, skwerów, parków czy terenów przemysłowych. 

Pełne oraz 2D i 3D

Ogrodzenie systemowe panelowe może mieć różne formy. Najczęściej stosowane jest ogrodzenie systemowe z paneli 2D i 3D. Panele 3D to płaska konstrukcja z grubszego drutu. Panele 3D dodatkowo uzupełniane są o przetłoczenia, czyli charakterystyczne wygięcie drutu w kształcie litery V. Trójwymiarowe wstawki prowadzone są na całej długości panelu. Producenci proponują przetłoczenia pojedyncze, podwójne i potrójne. Ten wariant podnosi estetykę ogrodzenia. Jest także inny wariant. Ogrodzenie systemowe może mieć przęsła stalowe, w których przestrzeń pomiędzy profilami można wypełnić drewnem lub materiałem drewnopodobnym. Taki wariant to ogrodzenie systemowe pełne. Stosując ten rodzaj pozbawiamy ogrodzenie prześwitów i skutecznie osłaniamy nasza nieruchomość przed osobami postronnymi.

Z jakim kosztem musimy się liczyć?

Ogrodzenia systemowe w tabeli kosztów są pomiędzy ogrodzeniem z siatki, a tradycyjnym płotem. Są tylko nieco droższe od klasycznej siatki ogrodzeniowej i sporo tańsze od tradycyjnych lub nowoczesnych ogrodzeń. Na cenę wpływ ma sposób obróbki tworzących ogrodzenie stalowych drutów. Panele ocynkowane ogniowo niż te, które nie są zabezpieczone. Furtki, bramy wjazdowe panelowe także są wariantem, który obniża koszt ogrodzenia. Ogrodzenia systemowe, to zdecydowane oszczędność w naszych portfelach, co nie oznacza, że nasz płot będzie wyglądał gorzej, mniej estetycznie. 

Przeczytaj również:  Grzejnik łazienkowy - na jakiej wysokości, jak daleko od wanny? Poznaj najważniejsze zasady montażu

Wykonanie samodzielne czy z pomocą fachowca?

Ogrodzenia panelowe mają dwie podstawowe zalety. Jedną z nich jest szybki montaż. Kolejną jest prosty montaż, który można wykonać samodzielnie. Ogrodzenie systemowe montuje się prosto i szybko i nie jest do tego potrzebna fachowa wiedza. Brak konieczności zatrudnienia specjalistów zdecydowanie obniża nam koszty inwestycji. Konieczność przycinania poszczególnych elementów wymaga specjalistycznego sprzętu, zatem jeśli nie mamy narzędzi lub nie radzimy sobie z przycinaniem warto rozważyć pomoc fachowca. Wynajmując wykwalifikowaną ekipę możemy także zaoszczędzić na czasie.

Kliknij aby ocenić!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *