Remont mieszkania z rynku wtórnego – jak stworzyć ponadczasowe wnętrze?

W dobie powszechności mieszkań deweloperskich mogłoby się wydawać, że zainteresowanie rynkiem wtórnym spadnie. W rzeczywistości, lokale z drugiej ręki cieszą się bardzo dużym powodzeniem, a te w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach wręcz znikają z rynku w mgnieniu oka. Jesteś świeżo upieczonym właścicielem mieszkania z rynku wtórnego? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego remoncie.


Remont mieszkania z rynku wtórnego:

  • Wyzwania przy remoncie mieszkania z rynku wtórnego
  • Powiew nowoczesności w starych murach
  • Profesjonalna pomoc przy remoncie mieszkania z rynku wtórnego

Jakie wyzwania czekają Cię przy remoncie mieszkania z rynku wtórnego?

Wybierając nieruchomość z rynku pierwotnego, możesz spodziewać się, że oferta od różnych deweloperów będzie bardzo podobna pod kątem zastosowanych technologii budowlanych czy standardu wykończenia. Na rynku wtórnym to loteria – zwłaszcza w przypadku przedwojennych kamienic czy legendarnych bloków z wielkiej płyty, które słyną z tego, że nigdy nie wiadomo do końca, co uda się znaleźć w ścianach czy podłodze.

Jeśli kupujesz lokal przeznaczony do generalnego remontu, musisz więc mieć świadomość tego, że najpewniej czeka Cię wiele niespodzianek – pozytywnych lub negatywnych. To z kolei oznacza, że warto założyć pewien zapas zarówno w kontekście czasu remontu, jak i budżetu przeznaczonego jego przeprowadzenie.

Masz już w głowie widok tego, jak powinno wyglądać Twoje mieszkanie po zakończeniu wszystkich prac? To bardzo dobrze, ale nie zalecamy przesadnego optymizmu. Realia budowlane sprzed 10, 20 czy więcej lat niekoniecznie są kompatybilne z dzisiejszymi. Tym samym niektóre trendy i pomysły z dzisiejszych katalogów wnętrzarskich mogą być albo trudne, albo wręcz całkowicie niemożliwe do zaimplementowania w takiej przestrzeni. Jeśli nie przemyślisz tego z wyprzedzeniem, sytuacja może zmusić Cię do improwizacji, a w kontekście urządzania mieszkania zwykle nie kończy się to najlepiej. 

Przeczytaj również:  Hurtownie stali - Pełna oferta materiałów metalowych w Warszawie

Powiew nowoczesności w starych murach – wskazówki

Do remontu mieszkania z rynku wtórnego można podejść na dwa sposoby. Pierwszy to wariant ekonomiczny, w którym starasz się zostawić jak najwięcej z aranżacji poprzedniego właściciela i dostosować ją do własnych potrzeb. W przypadku względnie nowych nieruchomości, które wciąż wyglądają dobrze wizualnie i są modne, może to być dobrym pomysłem. Pozwoli też sporo zaoszczędzić – a to raczej dobra wiadomość, biorąc pod uwagę to, jak ogromnym wydatkiem był zakup takiego mieszkania.

Niestety, nie zawsze się to udaje. Choć o gustach się nie rozmawia, to niektóre lokale z rynku wtórnego nie nadają się do natychmiastowego zamieszkania przez nowego właściciela. Nawet jeśli przymknęłoby się oko na samą estetykę, to jednak usterki techniczne wymagają już jak najszybszego naprawienia, zanim przerodzą się w poważniejszy problem. A jeśli masz do wyboru zrobić coś na szybko i później kilka razy poprawiać lub postawić od razu na generalny remont, ta druga opcja okazuje się znacznie korzystniejsza i bardziej opłacalna finansowo.

Nie bój się sięgnąć po profesjonalną pomoc

Niezależnie od tego, czy chodzi Ci jedynie o odświeżenie mieszkania z rynku wtórnego, czy też o jego generalny remont, wsparcie profesjonalistów może bardzo ułatwić sprawę i oszczędzić Ci stresu raz niepotrzebnych wydatkówRemonty pod klucz to popularna usługa, którą oferuje, chociażby pracownia projektowania i realizacji wnętrz KODO. 

Stawiając na pomoc specjalistów, oszczędzasz sobie stresu, z jakim wiążą się kolejne niespodziewane problemy – tak typowe dla niedoświadczonych inwestorów, którzy nie wiedzą jeszcze, z czym wiąże się remont nieruchomości z rynku wtórnego. Możesz też liczyć na oszczędności w wymiarze finansowym i czasowym. Pracownia dopilnuje, żeby budżet nie został przekroczony, a ekipa wykończeniowa zdążyła w terminie. Dzięki własnej stolarni zapobiegnie też opóźnieniom związanym z długimi terminami oczekiwania u stolarzy.

Przeczytaj również:  Tarcze diamentowe do szlifowania - precyzja i efektywność

W rezultacie wszystko przebiegnie zgodnie z planem i w wyznaczonym dniu odbierzesz klucze do swojego mieszkania – pomijając te wszystkie nieprzyjemne kroki między jego zakupem a przeprowadzką. 

Kliknij aby ocenić!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *