Czy rabarbar można mrozić? Tak.
Spis treści
Jak zamrozić i przechowywać rabarbar?
Sezon na rabarbar jest krótki, ale możesz używać tego warzywa przez cały rok, jeśli zastosujesz się do naszych porad dotyczących zamrażania i przechowywania.
Rabarbar, pyszne i nie w pełni wykorzystywane warzywo, osiąga szczyt swoich możliwości od kwietnia do czerwca – w sam raz na Wielkanoc i Dzień Matki. Rabarbar, znany także jako pierogi, ma cierpki smak i jaskrawy kolor. Jego liście są trujące, ale łodygi są bezpieczne do spożycia i całkiem smaczne po ugotowaniu ze słodzikiem, co czyni je doskonałym dodatkiem do wielu deserów. Dzięki odpowiedniemu zamrożeniu i przechowywaniu można cieszyć się tym warzywem przez wiele miesięcy, mimo krótkiego okresu zbiorów.
Zobacz również: wymiana wodomierza w mieszkaniu
Przygotuj się do zamrożenia i przechowywania rabarbaru
Najłatwiejszym sposobem przechowywania rabarbaru, aby móc się nim cieszyć, gdy nie będzie już na niego sezonu, jest zamrożenie go – to prosty i nieskomplikowany proces. Zacznij od pocięcia łodyg na jednocalowe kawałki; ułóż je płasko na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia. Zamrażaj je tak długo, aż staną się twarde w dotyku, co zajmie kilka godzin. Następnie umieść je w woreczkach do zamrażania i przechowuj w zamrażarce przez okres do roku.
Zobacz też: beton chudziak
Jak używać mrożony rabarbar?
Mrożonego rabarbaru używaj w taki sam sposób jak świeżego – do sosów, ciast i kruszonki. Świetnie komponuje się z owocami, takimi jak truskawki, w deserze Rhubarb Crumb Bars, a w naszym popisowym torcie Rosy Rhubarb-Meringue jest wprost rozkoszny. Kompot z rabarbaru sprawi, że każdy klasyczny sernik, a nawet tost stanie się rabarbarowym przysmakiem. Bez względu na to, który przepis wybierzesz, rabarbar to uroczy wiosenny smak, który doda nieco więcej do Twojego następnego spotkania towarzyskiego.